Kdz.Ereğli Ceviiz Cafe Bistro

Biliyorum uzun zaman oldu yazmayalı ve ayıp ettim kendimce. Buna sebep tatil sarhoşluğu diyelim. İstanbul dan buraya yani Kdz.Ereğli ‘ye geldiğimden beri kendimi kaybetmişcesine deli gibi gezip tozup dost ziyaretleri gerçekleştirdim. Gelelim bu yazımın konusuna. Ne zamandır yazacaktım fırsat olmadı. Yalı caddesi mekanlarına tek tek girip lezzetlerini tattım. Deneyimlerimi sizinle sadece gönül kahvesi için paylaştım sanırım. Daha sırada bigg daddy, otto cafe, cafe moda, çilek, balkon cafe, cafe limonata, patto queen, yeni açılan mahalle cafe ve açılması an meselesi olan osmanlı kahvecisi var.

Neden şimdi değil diye sorarsanız bir klişe ile cevap vereyim;
“zaman” usulca yanaştı ve fısıldadı;
“herşeyi bana bırak.” dedi.
Konuya ani bir giriş yapıyorum , ceviiz cafe bistro nun havası hizmeti ve lezzetleri memnun edici seviyede. Hatta iddia ediyorum asla memnuniyetsiz ayrılmazsınız. Ortamını daha açıldığı ilk günden beri beğenirim. Farklı bir efsunu var. Hele bu aralar yani yaz akşamları Bülen Ecevit Üniversitesi (BEÜ) öğrencilerinin pozitif hayat dolu enerjileri, tatilcilerin miskin ve hoş halleri, evde sıkılıp bi kahve içelim birde deniz havası alalım diyerek evden kaçan ailelerin masanın ortasında sevdikleri bebekleri ve bu hallerinin şirin havasının estiği havalar birde ramazan öncesi iftar sonrasına psikolojik hazırlık yaptığımızın hikayesini yaşayarak hissettiğimiz anlar.
İşte bunların hepsini bir mekanda yaşadım hissettim ve sizinle paylaşmak istedim.
Neyse filtre kahvem de bitti. Bir açık çayımı içer evime doğru voltalanırım. Nedendir bilinmez ama mutluyum sebepsizce. (aşık değilim merak etmeyin )☺

Bu arada Kdz.Ereğli de Ereğli Belediyesi yada herhangi bir kurum işletme yada mekan hizmet vs. Hakkımda yorum isterseniz seve seve paylaşırım deneyimlerimi ve fikirlerimi. Yoksa da sizin için edinirim.

Karadeniz Ereğli ‘den sevgiler.

Screenshot_2016-06-02-21-24-38-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir