iPhone SE vs iPhone 6

Boyu mu ? İşlevi mi?

Mesleğim ve merakımdan ötürü teknolojiyi ve teknolojik şeyleri takip etme araştırma eğilimi içerisinde olduğumu belirtmek isterim. Bunlardan biri ile ilgili kısa bi yazı paylaşmak istedim ve aklıma takılan bir soruyu da umuma açmak istedim.

Herkes iPhone 7 ne zaman hangi özelliklerle çıkacak diye düşünürken Apple şirketi
21 Mart 2016 tarihinde (dün) tanıtımını gerçekleştirdiği ve Türkiye siparişlerini 29 Mart 2016 tarihinde alacağını duyurduğu iPhone SE (Special Edition) ürününü kullanıcıların beğenisine sundu.
Bu andan itibaren yeni cihaz ile ilgili ilk işim, spec değerlerini değerlendirmek oldu. Değerlendirmelerimin sonucu beni tatmin etmişti açıkçası. Ancak son bir kez de Apple Türkiye yetkililerinden birisi ile görüşmek istedim. Apple Türkiye web sayfasında Apple yetkilisi ile konuşmam sonrasında (adı sanırım Erhan dı.) iPhone SE, bir çok konuda iPhone 6’nın üstünde (göreceli olarak neredeyse her konuda) yerini almıştı. Tek eksiği ekran boyutu gibi gözükse de bence kamera, chipset performansını, cihaz ağırlığını ve boyutunu ele aldığımızda “Atom Karınca” diyebileceğimiz bir ürün olmuş. Sonuçta telefonlar büyüdükçe ne selfie çekebilir olduk ne şarj yetirebilir olduk. Cep telefonları cebe sığmaz olmuşken bu cihaz güzel bir alternatif oldu. Sonuçta bu akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası oldu. Tatilde, Yolda, Otobüste, Araçta yani herde yanımızda. Dolayısı ile bize yük değil kolaylık sağlamalı işimizi görmeli. iPhone SE bunun için var sanırım.

Son olarak; evet günümüzde ekran boyutu önemli, kalitesi de önemli fakat performanstan ödün vermektense ekran boyutundan feragat etmek doğru bir yol haritası olmuş.

Aşağıda ki linkte konuyla ilgili görsel mevcut.
http://prntscr.com/aiu5ar

1 thought on “iPhone SE vs iPhone 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir